Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

info@kultuur.ee

Tallinna Rahvaülikool

Usume elukestvasse õppesse. Pakume teoreetilisi ja praktilisi kursusi erinevates eluvaldkondades.

Koolist lähemaltKontakt

Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

info@kultuur.ee

Kontakt
Kõik kursused

Tooršokolaadist trühvliteni

Helen Orav-Kotta

See on kaks-ühes õpituba, mis siasaldab tooršokolaadi õpituba, millele on juurde lisatud trühvlite valmistamine. Trühvlid valmivad isetehtud šokolaadimassist, millele listakse juurde erinevaid aineid maitseks ja väe andmiseks.

Šokolaad on pärist Lõuna-Ameerikast, kus Mehhiko põlisrahvas maiad kasvatasid kakaopuid ja oskasid teha selle puu viljadest teha Chocolati. Kakaoube kasutati ka raha asemel. Euroopas hakkasid kakaod esmalt kasutama kuningakojad. Tõepoolest, kakao on kuningakojale vääriline. Šokolaad on supertoit, mis sialdab ohtralt mineraalaineid ja vitamiine.

Kõik koolitusel vajaminevad materjalid on hinna sees. Lisaks saab iga osaleja ka põhjaliku kirjaliku juhendi.

Juhendaja Helen Orav-Kotta on õppinud bioloogiat, füüsikat ja keemiat. Kaitsnud Tartu Ülikoolis doktoritöö hüdrobioloogias ning tema igapäevatööks on uurida erinevate bioloogiliste protsesside toimimist Läänemeres. Kujunes aga nii, et peale laste sündi tekkis üha rohkem küsimusi, mida seljas kanda, mida süüa ja millega tervisehädasid leevendada. See viis õpinguteni Soome Ulla-Maija Grace´i Aroomteraapia kooli ning aroomterapeudi diplomini. Rohelise Vihmavarju ökopoe omanik.
Poega paralleelselt tegutseb Hobikoda, kus viiakse läbi erinevaid ihuhoolduse- ja toidukoolitusi. Selgeks saab nii kreemi-, seebi- kui ka šokolaaditegu. Kuigi mõned koolituste lõpetajatest on astunud sammu edasi ja hakanud ise looduskosmeetika tootjateks, on peamine missioon ikkagi oskusteabe jagamine kõigile, kellele on oluline puhtam elukeskkond.

Aeg

kell 17.30 - 19.45

I grupp - kolmapäeval, 28. novembril 2018 - kohad täis

Ii grupp - neljapäeval, 6. detsembril 2018

Maht

3 tundi

Hind

24 €

Asukoht

Estonia pst 5a
I korruse köök

Registreeru

Tooršokolaadist trühvliteni

  • Maksja andmed

    Täita kui maksja erineb osalejast
  • Pärast registreerimislehe täitmist ja saatmist väljastab Tallinna Linnakantselei Teile arve e-posti teel õppetasu maksmiseks, mis ühtlasi kinnitab ka Teie registreerumist kursusele.

    Kohtumiseni Tallinna Rahvaülikoolis