Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

info@kultuur.ee

Tallinna Rahvaülikool

Usume elukestvasse õppesse. Pakume teoreetilisi ja praktilisi kursusi erinevates eluvaldkondades.

Koolist lähemaltKontakt

Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

info@kultuur.ee

Kontakt
Kõik kursused

Tantsurühm EKSPERIMENT

Angela Arraste

2015. aasta sügisel alguse saanud tantsurühm EKSPERIMENT jätkab ka 2018.aasta kevadel koostantsimist.

Tantsrühma EKSPERIMENT eesmärgiks on läbi isikliku praktilise rahvatantsukogemuse saada lisateadmisi tantsuvadkonnas üldisemalt, olla kursis toimuvaga ja võimalusel osaleda just sellel ettevõtmisel, mis on jõukohane ning huvipakkuv.

Tantsustiiliks jääb endiselt eesti tants, seda nii pärimus- kui autoritantsuna. Tantsutunnid sisaldavad lühikest harjutuskava keha valmisolekuks tantsude õppimisel ja tantsude õppimist. Seminari vormis läbiviidav tantsutund annab ka teadmisi eesti rahvatantsukultuurist üldisemalt, vaatame videosalvestusi, arutleme ning loome seoseid olnu, eksisteeriva ja traditsiooni vahel.

Kõik rahvatantsust huvitatud on teretulnud, see tähendab, et kui te ei ole enne tantsinud rahvatantsu ja nüüd ikkagi otsustate, et sellega lähemalt tutvust teha, siis ühinege julgesti. Tantsude liikumiskeel on lihtne ning jõukohane ja aitab ka tööpingest vabaneda.

Kui Te olete varem rahvatantsuga tegelenud, praegu kollektiivis ei osale ja soovite harrastusega jätkata, olete samuti teretulnud, sest Teie oskused toetavad ka algajal tantsijal liikumiskeele omandamist. Tulla võite partneriga või ilma, vanusepiiranguid ei ole.

Eelmisel hooajal osales rühmas 12-14 naisterahvast. Et kooskäimised pakuksid suuremat motivatsiooni, esinesime õpituga Tallinna Rahvaülikooli poolt korraldatud kontserditel ning osaleme suvel ka Mulkide Tantsupeol Paistus.

Tulge ja tundke end tantsimisega hästi. Kui aga arvate, et see ei ole ikka õige valik, võite julgelt tegutsemise katki jätta (keegi ei pahanda) – olete sellele vaatamata ühe teadmise võrra rikkam.Tantsurühm

 

Angela Arraste on tantsupedagoog ja –uurija. Lõpetas 1979 Viljandi kultuurikooli ja 1983 Tallinna Pedagoogilise Instituudi (TLÜ) tantsu eriala, 2009 magistrikraad koreograaf-lavastajana.

Alates 1985 aastast on Angela Tallinna Ülikooli koreograafiaosakonna õppejõud, ta juhendas 1985-2006 Tallinna ülikooli (tollal TPedI) tantsukollektiivi Soveldaja ning on olnud üks folkloorifestivali Baltica ja Baltimaade üliõpilaste laulu- ja tantsupeo Gaudeamus lavastusgrupi liikmetest. Angela on olnud mitmete üld- ja noorte tantsupidude liigijuht, 2002 noorte tantsupeo stsenaariumi autor ja pealavastaja ning 2014 üldtantsupeo Tuljak lavastaja.

Angela Arraste on olnud pikaajaline Tallinna Ülikooli koreograafia eriala eesti tantsu õppejõud, alates 2016.a. septembrist on ta pühendunud MTÜ Tantsupeomuuseumi tegemistesse olles ka Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi tantsumentor.

Aeg

esmaspäeviti kell 18.00 - 19.30
10. september - 10. detsember 2018

Maht

28 tundi

Hind

70 €, tasumine kahes osas à 35 €

Asukoht

Estonia pst 5a
I korrus, saal 2

Registreeru

Tantsurühm EKSPERIMENT

  • Maksja andmed

    Täita kui maksja erineb osalejast
  • Pärast registreerimislehe täitmist ja saatmist väljastab Tallinna Linnakantselei Teile arve e-posti teel õppetasu maksmiseks, mis ühtlasi kinnitab ka Teie registreerumist kursusele.

    Kohtumiseni Tallinna Rahvaülikoolis