Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

info@kultuur.ee

Tallinna Rahvaülikool

Usume elukestvasse õppesse. Pakume teoreetilisi ja praktilisi kursusi erinevates eluvaldkondades.

SÜGISKURSUSED NÜÜD KODULEHEL! NIMEKIRI TÄIENEB.Koolist lähemaltKontakt

Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

info@kultuur.ee

Kontakt
Kõik kursused

Sissejuhatus Mindfulness’i

Mindfulness ehk teadvelolek ehk meeleteadlikkus

Ülemöödunud aasta kevadel alustati New Yorkis üritustesarjaga, mil oealkirjaks The Big Quiet (Suur vaikus). Juba esimeste nädalatega kogunes Central Parki üle 500 inimese ning suve lõpuks see arv enam kui kolmekordistus. 2016. aasta detsembrikuisel üritusel oli kohal 3000 inimest. Miks nad sinna läksid?

Põhjus selleks on lihtne – kuna erinevad meditatsioonipraktikad on saamas väga populaarseks vaimse tervise ennetajateks ja ravimeetoditeks. Pingerohked ning stressirikkad olukorrad on justkui tänapäeva elu paratamatus, kuid nendega hakkamasaamine on igaühe enda teha. Üks vahend sellega toimetulekuks ongi meditatsioon, mis kätkeb endas meeleharjutusi ning ülesandeid, mida teha igapäevaselt, aegajalt või “hädaabi” olukorras endas sisemise tasakaalu saavutamiseks. Programm on rakendatav ka stressi ennetajana, kuna aitab toetada tervislikke mõttemustreid ning on rohkelt rakendust leidnud üle maailma paljudes vaimse tervise toetusprogrammides.

Käesoleva kursuse aluseks on 1970ndate lõpus dr. J. Kabat-Zinni poolt välja töötatud MBSR programm. Mindfulness Based Stress Reduction – Mindfulnessil põhinev stressi vähendamise programm – on 8nädalane tervik, mis koosneb erinevatest harjutustest ning ülesannetest. Kevadisel sissejuhataval lühikursusel teeme tutvust mindfulnessi mõiste ja valikuga selle MBSR programmi harjutustest ning loome aluse sügisese põhiprogrammi tarbeks. Osalejad saavad kursuselt algteadmised Mindfulness’i kohta, harjutused iseseisvaks praktiseerimiseks j materjale hilisemaks iseseisvaks tutvumiseks (raamatusoovitused, kuulamisharjutused, videomaterjalid jmt).

Praktilisest küljest olgu veel öeldud, et kõige esimesel kohtumisel oleks hea igapäevane mugav riietus. Istume toolidel. Järgnevates kohtumistes vajaliku riietuse ja mattide-pleedide osas teeme esimeses tunnis kokkulepped.

Mindfulness ehk meeleteadlikkus on juba minemas ka vaimse tervise peavoolu. Ka Eestis on Mindfulness juba vaikselt levimas – korraldatakse erinevaid koolitusi ka ettevõtete juhtidele, õpetajatele ning õpilastele.

Kursusel varasemalt osalenud on tagasisideks öelnud:

“Kõige olulisem mõte, mida enda jaoks kursuselt sain, oli, et ‘leia aega enda jaoks’. Multitaskimine ei ole edu võti. Ela hetkes, kuna nii elad rohkem.”

“Ma sain kursuselt teadmisi ja oskusi ja nippe, kuidas oma teadvust paremini suunata ja enesetunnet parandada.”

“Juhendaja on väga sõbralik, avatud ja positiivne.”

Loore Martma on lavastaja, näitleja, muusik, teatripedagoog ning andunud psühholoogiahuviline. Oma magistritööga Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Lavakunstikoolis uuris ta stressi, depressiooni ja läbipõlemist. Mitmekülgsed teadmised ja kogemused koolinoorte ning täiskasvanute vaimse tervise teemadel on viinud teda koostöösse projekti Peaasi meeskonnaga, kes korraldavad koolitusi ja loenguid erinevatele vanuse- ja huvigruppidele praktilise psühholoogia teemadel.

 

Fullscreen capture 18.02.2016 111607.bmp

Aeg

esmaspäeviti kell 18.00 - 19.30

25. september, 02. ja 09. oktoober 2017

Maht

6 tundi

Hind

45 eurot

Asukoht

Vene tn 6

Registreeru

Sissejuhatus Mindfulness’i

  • Maksja andmed

    Täita kui maksja erineb osalejast
  • Pärast registreerimislehe täitmist ja saatmist väljastab Tallinna Linnakantselei Teile arve e-posti teel õppetasu maksmiseks, mis ühtlasi kinnitab ka Teie registreerumist kursusele.

    Kohtumiseni Tallinna Rahvaülikoolis