Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

info@kultuur.ee

Tallinna Rahvaülikool

Usume elukestvasse õppesse. Pakume teoreetilisi ja praktilisi kursusi erinevates eluvaldkondades.

Koolist lähemaltKontakt

Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

info@kultuur.ee

Kontakt
Kõik kursused

Pilguheit ehitusbioloogiasse ehk milline on turvaline ja tervisesõbralik elu-ja töökeskkond

Triin-Liis Härma

MIS ON EHITUSBIOLOOGIA ?

Ehitusbioloogia pärineb Saksamaalt ja kujutab endast teadust, mis läheneb holistiliselt ehitatud keskkonnale ning pakub realistlikke lahendusi, kuidas ehitada hooneid ja luua elukeskkondi, mis toetaksid tervet keha ja vaimu. Ohud, mida ehitusbioloogia käsitleb, hõlmavad väga paljusid erinevaid valdkondi – vesi, õhk, bioloogilised saasteained (hallitus), samuti ka elektromagnetväljad ja geopaatiline stress.

Ehitusbioloog kaasatakse tihtipeale ka oma maja või hoone ehitusse/renoveerimisse ning koostöös ehitaja ja arhitektiga seob ta omavahel tervikuks mitmed erinevad aspektid alates ehitusmaterjalidest, ventilatsioonist kuni elektromagnetväljade ja hallituseni. Selliselt loodud keskkonnad ei ole ainult rohelised, vaid toetavad ka nendes viibijate tervist ja heaolu.

Koolituse eesmärgid:

 • Õppida märkama igapäevases elukeskkonnas varitsevaid potensiaalseid ohuallikaid.
 • Anda soovitusi, kuidas luua turvalisi ja tervislikke elu-ja töökeskkondi, vähendada kokkupuudet allergeenide, tolmu ja elektromagnetväljade ning kemikaalidega.

1. sessioon – 19. september

 • Mis on ehitusbioloogia ja mida teeb ehitusbioloog?
 • Lapsed EI OLE väikesed täiskasvanud ehk milline roll on emal-isal veel sündimata lapse tervise juures.
 • Allergia epideemia – räägime ajaloost, ühiskonnas toimunud muudatustest, erinevatest allergiatest, nende põhjustest ning viisidest, kuidas allergiat ennetada.

2. sessioon – 26. september

 • Mürkained – räägime keskkonnas leiduvatest mürkainetest, raskemetallidest, pestitsiididest, neuroloogilistest mürkainetest, sise- ja välisõhu saasteainetest ning nende mõjudest arenevale lootele ja väikelapsele
 • Endokriinsüsteemi häireid põhjustavad kemikaalid – arutleme  hormonaalselt aktiivsete keemiliste ainete, kemikaalide, hügieenivahendite, kosmeetika, kodukeemia ja plastiku üle.

3. sessioon – 3. oktoober

 • Elektromagnetilised väljad – selgitan, kuidas antud väljad tervisele mõjuvad, mis on ohutu kaugus mobiilimastidest ja kõrgepingeliinidest, milliseid ohte peidab endas tegelikult traadita tehnoloogia ning kuidas mõjutavad nutiseadmed ennekõike just lapsi.
 • Algusest peale õigesti ehk mida peaks arvestama kodu ehitades.
 • Mida on võimalik ise ära teha, et probleeme ennetada?

Koolitusinfo:  kõik koolituses osalejad saavad kirjalikud infomaterjalid.

Koolitusmeetodid: loengud, juhtumiuuringud.

Koolituse tulemus: Koolitatud on teadlikumad tarbijad, omavad informatsiooni, praktilisi lahendusi ja teavad tervislikumaid alternatiive.

Koolituse läbiviija Triin-Liis Härma on ehitusbioloog ettevõttes House Healing Solutions. Oma kutseoskused omandas ta Austraalias Melbourne’is, omab ka WELL Akrediteeritud Professionaali tunnistust. Lisaks on ta Austraalia Ehitusbioloogide Liidu ja Okeaania Raadiosagedusliku Teadusnõu Assotsiatsiooni liige.

Igapäevaselt tegeleb ta klientidega, kelle peamisteks probleemideks on kehv unekvaliteet, krooniline väsimus, autoimmuunhaigused, keskendumis-ja õpiraskused, peavalud, allergiad ning ka viljatusprobleemid.

Ehitusbioloog palgatakse paljudel erinevatel põhjustel:  testima elektromagnetvälju, testima siseõhku allergeenide ja kemikaalide osas, nõustama terve elukeskkonna loomisel, testima hallituse olemasolu, soovitama veefiltreid, soovitama tervislikke hügieenitooteid ja puhastusvahendeid ning identifitseerima geopaatilist stressi.

Triin-Liis elab ja töötab hetkel peamiselt Perthis, Lääne-Austraalias.

Vt lisa:  https://ehitusbioloogia.ee

 

Aeg

kolmapäeviti kell 18 - 19.30
19. september - 3. oktoober 2018

Maht

6 tundi

Hind

36 €

Asukoht

Estonia pst 5a
I korrus

Registreeru

Pilguheit ehitusbioloogiasse ehk milline on turvaline ja tervisesõbralik elu-ja töökeskkond

 • Maksja andmed

  Täita kui maksja erineb osalejast
 • Pärast registreerimislehe täitmist ja saatmist väljastab Tallinna Linnakantselei Teile arve e-posti teel õppetasu maksmiseks, mis ühtlasi kinnitab ka Teie registreerumist kursusele.

  Kohtumiseni Tallinna Rahvaülikoolis