Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

info@kultuur.ee

Tallinna Rahvaülikool

Usume elukestvasse õppesse. Pakume teoreetilisi ja praktilisi kursusi erinevates eluvaldkondades.

Koolist lähemaltKontakt

Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

info@kultuur.ee

Kontakt
Kõik kursused

Nutiseadmete turvaline kasutamine

Heigo-Aulemb Ensling

17. oktoober – Nutiseadmete turvaline kasutamine

Pea igas teises Eesti peres on nutiseade. Kui turvaliselt me aga oma vidinaid kasutame? Kui autos kinnitame turvavöö, rattaga sõites on kiiver peas ning jalgsi liikudes kanname helkurit, siis millised on nutimaailma ohud ja kuidas neist hoiduda? Arutame koos, millised on need ohud, mis nutiseadmeid võivad ähvardada ja kuidas käituda nii, et sinu nutiseade ja sinu andmed oleksid alati turvaliselt kaitstud. Võta kaasa oma nutiseade ja vaatame koos üle, kui turvaline on selle kasutamine ja mida sa veel ise turvaliseks kasutamiseks teha saad.

24. oktoober – Turvaline kodune võrk ja arvutid

Tänapäeval, mil enamik arvuteid on ühendatud Internetti, peab teadma, kuidas turvaliselt käituda internetis, kuidas kaitsta oma kodust võrku ning mõista ja aru saada, millised on need turvalised kohad, kus tarkvara ja rakendusi võib ja tohib alla laadida. Arutame koos koduvõrgu turvalisuse üle ja vaatame veidi ka tuleviku poole, kui kodusesse majapidamisse jõuavad nutikad internetti ühendatud kodumasinad.

Heigo-Aulemb Ensling:
Tean omast elust, et mehed jäävad ikka lasteks, aga ajapikku muutuvad nende «mänguasjad» targemaks ja kallimaks. Ja täpselt samased muutused on omased ka naistele. Minu mänguasjadeks siis nutitelefon, sülearvuti ning peegelkaamera.
Kauges digimaailma alguses, kus Juku PC oli kõva sõna ning dial-up ühenduste igapäevase kasutamiseni oli veel kümmekond aastat minna, sai alguse minu töö digituleviku nimel.
Olen pea kogu elu tegelenud õpetamisega-koolitamisega ning seetõttu on välja kujunenud üks lihtne moto – „puust ja punaseks».
Muutvad tehnoloogiad, tulevad üha uuemad ja uuemad ning veelgi targemad seadmed, kuid kasutaja on tihti jäetud vaid suurte arvude ning tugeva turunduse meelevalda, seega tuleb kaitsta just nõrgemaid tehnoloogia tormlemises.
Koos digimaailma arenguga peame harima ka kasutajat targemaks, et neist muutustest täie raha eest rõõmu tunda.

Heigo töötab Telia Eesti AS-s arendusspetsialistina.

Aeg

teisipäeviti kell 18 - 19.30
17. ja 24. oktoober 2017

Maht

4 tundi

Hind

20 €

Asukoht

Estonia pst 5a
I korrus

Registreeru

Nutiseadmete turvaline kasutamine

  • Maksja andmed

    Täita kui maksja erineb osalejast
  • Pärast registreerimislehe täitmist ja saatmist väljastab Tallinna Linnakantselei Teile arve e-posti teel õppetasu maksmiseks, mis ühtlasi kinnitab ka Teie registreerumist kursusele.

    Kohtumiseni Tallinna Rahvaülikoolis