Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

info@kultuur.ee

Tallinna Rahvaülikool

Usume elukestvasse õppesse. Pakume teoreetilisi ja praktilisi kursusi erinevates eluvaldkondades.

UUED SÜGISKURSUSED KODULEHEL!
Nimekiri täieneb.Koolist lähemaltKontakt

Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

info@kultuur.ee

Kontakt
Kõik kursused

Nahast noatupe või tubakakoti valmistamine

Triin Hellat

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nahatöö kursusel saab iga osaleja otsustada, kas valmistada endale tubakakott või noatupp. Eelneva nahatöö kogemus ei ole vajalik.

Kui noatupp ja tema otstarve ei vaja tutvustamist, siis tubakakotiga on tihti teine lugu. Sellel kursusel valmistame rulli keeratud laka ehk klapiga tubakoti, mis oli Eestis 19.sajandil levinud põhiliselt rannikualal. Väidetavalt kaitses selline tegumood tubakat märjaks saamise eest.
Soovi korral võib kotikesse pista tubaka asemel hoopis prillid, pliiatsid, telefoni, võtmed või mõne muu vajaliku tarbeeseme.

 

Kursusel õpime põhilisi nahatöö võtteid nagu, naha lõikamine, õhendamine, värvimine, neetide/trukkide löömine, käsitsi õmblemine jms.

Vajalikud materjalid ja töövahendid saab kursuse juhendajalt – nende eest tuleb maksta kohapeal sularahas 6 € (ühe eseme kohta). Palume registreerimisel märkida lisainfosse, millist eset (või mõlemat) soovite valmistada.

 

Kursuse juhendaja Triin Hellat on lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli nahadisaini ja restaureerimise eriala ning Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli tekstiilitöö eriala. Töötanud disaineri ja restauraatorina. Hetkel õpib Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia pärandtehnoloogia magistriõppes ning tegutseb ettevõtja ja koolitajana.

Aeg

laupäev, 7. oktoober 2017
kell 10 - 16

Maht

8 tundi

Hind

37 €
Lisaks 6 € materjalitasu ühe eseme kohta koolituse toimumise päeval juhendajale (sularahas)

Asukoht

Allikamaja Koolituskeskus

Registreeru

Nahast noatupe või tubakakoti valmistamine

  • Maksja andmed

    Täita kui maksja erineb osalejast
  • Pärast registreerimislehe täitmist ja saatmist väljastab Tallinna Linnakantselei Teile arve e-posti teel õppetasu maksmiseks, mis ühtlasi kinnitab ka Teie registreerumist kursusele.

    Kohtumiseni Tallinna Rahvaülikoolis