Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

info@kultuur.ee

Tallinna Rahvaülikool

Usume elukestvasse õppesse. Pakume teoreetilisi ja praktilisi kursusi erinevates eluvaldkondades.

Sügiskursused on kodulehel alates 9. maist!Koolist lähemaltKontakt

Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

info@kultuur.ee

Kontakt
Kõik kursused

Mindfulness

Mindfulness ehk teadvelolek ehk meeleteadlikkus

Meditatsioonipraktikad on saamas väga populaarseks vaimse tervise ennetajateks ja ravimeetoditeks. Pingerohked ning stressirikkad olukorrad on justkui tänapäeva elu paratamatus, kuid nendega hakkamasaamine on igaühe enda teha. Üks vahend sellega toimetulekuks ongi meditatsioon, mis kätkeb endas meeleharjutusi ning ülesandeid, mida teha igapäevaselt, aegajalt või “hädaabi” olukorras endas sisemise tasakaalu saavutamiseks. Programm on rakendatav ka stressi ennetajana, kuna aitab toetada tervislikke mõttemustreid ning on rohkelt rakendust leidnud üle maailma paljudes vaimse tervise toetusprogrammides.

Tallinna Rahvaülikoolis toimuva kursuse aluseks on 1970ndate lõpus dr. J. Kabat-Zinni poolt välja töötatud MBSR programm. Mindfulness Based Stress Reduction tähistab Mindfulnessi’l põhinevat stressi vähendamise programmi, mis koosneb erinevatest harjutustest ning ülesannetest. Kursusel lähtume igas tunnis ühest kindlast igapäevasest tegevusest ning läbi harjutuste avame selle tegevuse teadlikkuse. Kursust alustatakse sissejuhatavate harjutustega, eelnevad teadmised või kogemused pole vajalikud. Osalejad saavad iganädalaselt harjutusi iseseisvaks praktiseerimiseks ja materjale iseseisvaks tutvumiseks – raamatusoovitusi, kuulamisharjutusi, videomaterjale ja palju muud.

Mindfulness ehk meeleteadlikkus on juba minemas ka vaimse tervise peavoolu. Ka Eestis on Mindfulness juba vaikselt levimas – korraldatakse erinevaid koolitusi ka ettevõtete juhtidele, õpetajatele ning õpilastele.

Kursusel varasemalt osalenud on tagasisideks öelnud:

“Kõige olulisem mõte, mida enda jaoks kursuselt sain, oli, et ‘leia aega enda jaoks’. Multitaskimine ei ole edu võti. Ela hetkes, kuna nii elad rohkem.”

“Ma sain kursuselt teadmisi ja oskusi ja nippe, kuidas oma teadvust paremini suunata ja enesetunnet parandada.”

“Juhendaja on väga sõbralik, avatud ja positiivne.”

 

Loore Martma on lavastaja, näitleja, muusik, teatripedagoog ning andunud psühholoogiahuviline. Oma magistritööga Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Lavakunstikoolis uuris ta stressi, depressiooni ja läbipõlemist. Mitmekülgsed teadmised ja kogemused koolinoorte ning täiskasvanute vaimse tervise teemadel on viinud teda koostöösse projekti Peaasi meeskonnaga, kes korraldavad koolitusi ja loenguid erinevatele vanuse- ja huvigruppidele praktilise psühholoogia teemadel.

Fullscreen capture 18.02.2016 111607.bmp

Aeg

Oktoober - detsember 2017
(täpsed kuupäevad kuulutame välja augustis)

Maht

20 tundi

Hind

160 eurot
Soodushind 140 eurot kehtib õpilastele ja pensionäridele

Asukoht

Vene tn 6

Registreeru

Mindfulness

  • Maksja andmed

    Täita kui maksja erineb osalejast
  • Pärast registreerimislehe täitmist ja saatmist väljastab Tallinna Linnakantselei Teile arve e-posti teel õppetasu maksmiseks, mis ühtlasi kinnitab ka Teie registreerumist kursusele.

    Kohtumiseni Tallinna Rahvaülikoolis