Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

info@kultuur.ee

Tallinna Rahvaülikool

Usume elukestvasse õppesse. Pakume teoreetilisi ja praktilisi kursusi erinevates eluvaldkondades.

Koolist lähemaltKontakt

Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

info@kultuur.ee

Kontakt
Kõik kursused

Magusad taimed

Krista Kaur

Magusad taimed on suurepärased looduslikud alternatiivid rafineeritud roosuhkrule.
Sellel kursusel räägime, kuidas teha šokolaadi ilma kakao ja traditsioonilise lauasuhkruta, milliseid magustajaid oma toidulauale valida ja milliseid vältida, miks taimed sünteesivad magusaid ühendeid ja paljustki muust.

Teeme tutvust taimedega, kes aitavad meie elu magusamaks muuta. Suurem osa maailmas toodetud suhkrust valmistatakse suhkruroost.
Magusa maitsega taimede maailm on aga üllatavalt mitmekesine. Magusad ühendid võivad paikneda lisaks vartele ka lehtedes, juurtes, puidus, õites või viljades. Hästi tuntud on ka suhkrupeet, suhkruvaher, siirupiagaav ja suhkruleht.
Kindlasti on põnev tutvuda ka eksootilisemate ja vähemtuntud taimedega, nagu söödav jakoonijuur, magus mungakõrvits, prosoopis, lagritsa-magusjuur, magus kompvekipuu, magustav imemari jpt.

Magusad ühendid ei kuulu alati süsivesikute hulka. Magusa maitsega üllatajaid on ka valkude seas. Näiteks magusas jamsslehikus leiduv valkaine monelliin on sahharoosist märgatavalt magusam. Veelgi suurem üllataja on magusmaranta, kelle seemnerüüst saadakse valku taumatiin, mis on sahharoosist magusam üle 1000 korra.

Peale kursuse läbimist võime roosuhkru rahuliku südamega vahetada tervislikemate valikute vastu.

NB! Praktilise tööna valmistame roosuhkruvaba šokolaadi ja maitseme erinevaid magustajaid.

Krista Kaur on lõpetanud Eesti Põllumajandusülikooli agronoomia teaduskonna. Alates 1994. aastast töötab Tallinna Botaanikaaias Teadus- ja haridusosakonnas metoodikuna. Lõpetanud Annely Sootsi tervisekoolis toitumisnõustaja eriala ja jätkab õpinguid funktsionaalse toitumisnõustaja erialal.
Osalenud konsultandina Eesti Tervishoiumuuseumi näitusel Elada või mitte – suhkrus on küsimus.

Aeg

kolmapäev, 14. märts 2018
kell 18 - 20.15

Maht

3 tundi

Hind

18 €

Asukoht

Estonia pst 5a
I korrus

Registreeru

Magusad taimed

  • Maksja andmed

    Täita kui maksja erineb osalejast
  • Pärast registreerimislehe täitmist ja saatmist väljastab Tallinna Linnakantselei Teile arve e-posti teel õppetasu maksmiseks, mis ühtlasi kinnitab ka Teie registreerumist kursusele.

    Kohtumiseni Tallinna Rahvaülikoolis