Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

info@kultuur.ee

Tallinna Rahvaülikool

Usume elukestvasse õppesse. Pakume teoreetilisi ja praktilisi kursusi erinevates eluvaldkondades.

Kestab registreerimine sügiskursustele.Koolist lähemaltKontakt

Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

info@kultuur.ee

Kontakt
Kõik kursused

Lavahirmust vabaks

Kristo Viiding

Pole vist inimest, kes ei oleks tundnud lavahirmu: koolis klassi ees luuletust lugedes, tööl kolleegidele ettekannet tehes või sugulaste kokkutulekul kõne pidades. Ikka on sümptomid samad: hääl ja käed värisevad, mõte hüpleb siia-sinna, külm higi otsaees jne. Ärge muretsege, see on näitlejate põhiseisund. Hirmule otsa vaadates ning temaga tööd tehes on võimalik ta ületada, see enda kasuks tööle pannes. Oma psühhofüüsist tuleb tunda ja osata sellel õigeid nuppe vajutada, et meie instrument helisema hakkaks.

Kursusel treenime oma häält, tegeleme improvisatsiooniliste mängudega, vabaneme liigsest mõtlemisest. Õpime märkama oma sisemisi impulsse, mis juhivad meid õigele rajale. See ühepäevane kursus on neile, kes tahavad oma enesekindlust tõsta ja teiste inimeste ees esinedes selget mõtlemist säilitada.

Kursuse juhendaja Kristo Viiding ütleb nii:
“Minul on näitlejana korduvalt olnud hetki, kus tekst on kui peast pühitud, partner ei vasta harjumuspäraselt või mõni muu kokkulepitud märguanne viibib. See justkui tõmbab vaiba alt ja ma avastan end kõikvõimsa HETKE ees, milles hakkad alles tõeliselt tajuma oma võimete piire ja seda, et tegelikult on kõik võimalik kui ainult uskuda. ”

Kristo Viiding on näitleja ja filmilavastaja. Ta on esimese kõrghariduse omandanud Lavakunstikoolis Ingo Normeti kursusel näitlejaks õppides. Pärast seda õppis ta filmirežiid Arvo Iho juhendamisel BFMi rahvusvahelises magistrantuuris. Lisaks on end täiendanud Porto Kõrgemas Kunstikoolis foto- ja filmi erialal ning Peterburi Teatriakadeemias teatrilavastaja erialal.
Kristo on tänaseks töötanud kutselises teatris üle kümne aasta. Teinud kaasa mitmes eesti filmis ja telesarjas ning režissöör-stsenaristina loonud üle kümne mängufilmi. Viimased kaks aastat on juhendanud Rahvaülikoolis Teatristuudiot.
Näitlejana on premeeritud mitmete auhindadega: Panso preemia (2006) , Kristallkingakese rändauhind (2011) ja “Suur Ants” Draamateatri parima meespeaosa kolleegipreemia (2016).

Aeg

L 11.11 kl 11.00 - 18.15

Maht

7 akadeemilist tundi

Hind

42 eurot

Asukoht

Vene tn 6

Registreeru

Lavahirmust vabaks

  • Maksja andmed

    Täita kui maksja erineb osalejast
  • Pärast registreerimislehe täitmist ja saatmist väljastab Tallinna Linnakantselei Teile arve e-posti teel õppetasu maksmiseks, mis ühtlasi kinnitab ka Teie registreerumist kursusele.

    Kohtumiseni Tallinna Rahvaülikoolis