Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

info@kultuur.ee

Tallinna Rahvaülikool

Usume elukestvasse õppesse. Pakume teoreetilisi ja praktilisi kursusi erinevates eluvaldkondades.

Sügiskursused on kodulehel alates 9. maist!Koolist lähemaltKontakt

Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

info@kultuur.ee

Kontakt
Kõik kursused

Kunst kui teraapia: sisemiste ressursside teadvustamine

Mall Tamm

Iga inimene tuleb eluraskustega silmitsi seistes endaga toime erinevalt – murdub, kohaneb olukorraga, muudab hoiakuid/uskumusi vm. olenevalt tema säilnõtkusest e. resilientsusest e. sellest, kui haavatav inimene on.

Kui senised toimetulekustrateegiad, hoiakud ja uskumused juba pigem segavad, kui aitavad kriitilistes
olukordades toimetulemist, siis tuleb endas üles otsida ja kasutusele võtta veel teadvustamata, kuid siiski olemaolevad ressursid ning loobuda toimetulekut segavatest hoiakutest ning uskumustest.

Koolituse eesmärk: õpid oma toimetulekuressursse juhtima nii, et saad negatiivsed emotsioonid kontrolli alla enne, kui nemad sind (su käitumist, suhteid, elu) juhtima hakkavad.  Koolitus annab võimaluse täiendada ja lihvida oma stressijuhtimise oskusi praktiliste loovharjutuste ja mängu abil.

Sisu: eneseanalüüsi võimaldavate praktiliste loovharjutuste abil uurid nii oma seniseid harjumuspäraseid strateegiaid pingeolukordades toimetulemiseks (nii toimivaid kui ka mittetoimivaid)  kui ka seni teadvustamata jäänud võimalusi. Kas  teed seda isiklikul, paari-, peresuhte, tööalasel, või korraga kõigil tasandeil – seda saad otsustada kohapeal.

Meetod: et nii tõsine teema nagu endajuhtimine ei hakkaks meeleolule rusuvalt mõjuma, siis toimub nii eneseuuring kui ka “ümberõpe” kunstiteraapiale omaste mänguliste ja lõbusate kogemusharjutuste kaudu, mil endassevaat lõpeb alati rõõmsa “ahhaaga”.
Vahendid: kirja-, joonistamis- ja maalimisvahendid, kollaaz, fotod jm loovtööks vajalik materjal ja vahendid on kohapeal.
Lisainfo: varasem kokkupuude kujutava kunstiga pole ÜLDSE oluline.

Kunstiterapeut, koolitaja ja koolitusjuht Mall Tamm on Tallinna Ülikoolis kaitsnud magistriöö sotsiaaltöö ning tervishoiu erialal, Usuteaduste Instituudis aga kristliku kulutuuriloo erialal. Lisaerialadeks on kunsti-, käsitöö- ja tantsuõpetaja, täiskasvanute koolitaja, kunstiterapeut ja Gordoni perekooli koolitaja.

Mall Tamme igapäevatööks tänasel päeval on riskinoorte nõustamine Siseministeeriumi programmis STEP ning kunstiterapeudi töö, täiskasvanute koolitamine ja koolituste korraldajamine stuudios ArtTer (www.ansata.eu).

Maht

15 tundi

Hind

75 €

Asukoht

Estonia pst 5a
IV korruse saal

Registreeru

Kunst kui teraapia: sisemiste ressursside teadvustamine

  • Maksja andmed

    Täita kui maksja erineb osalejast
  • Pärast registreerimislehe täitmist ja saatmist väljastab Tallinna Linnakantselei Teile arve e-posti teel õppetasu maksmiseks, mis ühtlasi kinnitab ka Teie registreerumist kursusele.

    Kohtumiseni Tallinna Rahvaülikoolis