Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

info@kultuur.ee

Tallinna Rahvaülikool

Usume elukestvasse õppesse. Pakume teoreetilisi ja praktilisi kursusi erinevates eluvaldkondades.

Koolist lähemaltKontakt

Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

info@kultuur.ee

Kontakt
Kõik kursused

Klaverimäng kõigile

Leonald Kaidja, Marit Mõistlik-Tamm; Anneli Tanksimäe

Klaverimäng on kõigile! Vanusest või eelnevast ettevalmistusest sõltumata on nii noorematel kui vanematel õppuritel võimalus enda jaoks (taas)avastada musitseerimine klaveril.

Individuaaltundides saab õppida just seda, mis huvitab õppijat kõige enam, olgu selleks noodist lugemine, ansamblimäng, saatepartii seadmine või ka omaloomingu esitamine. Miks mitte tuua tundi ka omalt poolt ettevalmistatud palad, millele anda koos õpetajaga viimane lihv.

Kursustele on oodatud igas vanuses klaverimängu huvilised, nii päris algajad kui ka need muusikahuvilised, kes on klaverimänguga eelnevalt kokku puutunud või lausa arvestatava mängusokusega.

Kursuse lõpus on õpilane täitnud esimeses tunnis koos õpetajaga püstitatud individuaalsed eesmärgid, mis sõltuvad tema oskustest ja teadmistest õppima asumise alguses.

Kursuste korraldusega tutvu lähemalt siin

KaidjaÕpetajad:

Leonald Kaidja on lõpetanud klaveri erialal Tallinna G. Otsa nimelise Muusikakooli ja Helsinki Konservatooriumi ning täiendanud end mitmetel meistrikursustel. Klaverimängu õpetamisega hakkas tegelema juba muusikakoolis õpingute ajal, alates 2001 a on tegelnud aktiivselt ka täiskasvanute õpetamisega ning selleks sobiva metoodika välja töötamisega. Lisaks peadagoogilise tööle osaleb Leonald Kaidja aktiivselt ka kontserdielus, töötades koos mitmete Rahvusooperi lauljatega, esinedes erinevatel kontserditel nii solistina kui kontsertmeistrina.

Leonald Kaidja on esinenud solistina, ansamblisti- ning kontsertmeistrina nii Eestis kui Soomes, Belgias, Hollandis, Luxemburgis, Venemaal ja Hongkongis, võitnud rahvusvahelisel konkursil „Artix Fest and Contest“ (2015, Moskva, Venemaa) kontsertmeistrite nominatsioonis I koha (Grand Prix) ning pälvinud rahvusvahelistel vokalistide festivalidel parima kontsertmeistri diplomeid.    www.leonald.com

 

Marit Mõistlik-Tamm (PhD) lõpetas 2002. aastal Tallinna Muusikakeskkooli, kus õppis klaverit õpetaja Jana Peäske ning kompositsiooni õpetaja Esko Oja juhendamisel. 2007. aastal omistati talle muusikaõpetaja magistrikraad Tallinna Ülikoolis ning 2013. aastal filosoofiadoktori kraad kasvatusteadustes. Ta töötab muusika lektorina Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudis, kuulub Eesti Muusiketraapia Ühingusse ja on improvisatsioonilise duo “Sounds Playful” asutajaliige.

Klaverimängu individuaaltunde eesti ja inglise keeles nii lastele kui täiskasvanutele on andnud alates 2004. aastast. Rahvaülikoolis alates 2012. aastast.

 

Anneli Tanksimäe on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli ja Eesti Muusikaakadeemia klaveri erialal klaveripedagoogi õppesuunal.
Aastast 1996 töötab A.Tanksimäe klaveriõpetaja ja kontsertmeistrina Vanalinna Hariduskolleegiumi Muusikakoolis, kus 1997-2016 oli lisaks põhitööle üldklaveri osakonna juhataja.
Anneli õpilased on pälvinud tunnustust mitmetel noorte pianistide konkurssidel.
Koostöös Tartu II Lastemuusikakooli õpetajatega algatas ta 2012. a. kontserdisarja „Su hääl kõlab tuttavalt“. Ühiskontsertidel esinesid Tartu ja Tallinna nägemispuudega pilliõpilased.
Traditsiooniks on saanud oma klaveriklassi kontserdid iga poolaasta lõpul, kus osalevad esineja või kuulajana kõik õpilased ja nende lähedased. Külalisesinejatena on üles astunud muusikutest lapsevanemad, samuti endised õpilased.
Kõrvuti klaveriga on ta õppinud klavessiini ja esinenud varajase muusika sarjade raames Eestis ja Soomes.
Anneli Tanksimäe on Eesti Klaveriõpetajate Ühingu ja Eesti Klavessiinisõprade Tsunfti liige.
Ta ütleb, et pilliõpe on vastastikune mõistmine ja koostöö, mille käigus saab hingelt rikkamaks nii õpilane kui õpetaja.

 

Kursuste korraldusega tutvu siin

Aeg

I grupp 24. september - 17. detsember 2018 (15. oktoobril tundi ei toimu)
II grupp 26. september - 21. november 2018
III grupp 28. september - 14. detsember 2018

I grupp esmaspäeviti kell 11.20 - 17.30, õpetaja Leonald Kaidja - komplekteeritud

II grupp kolmapäeviti kell 11.20 - 17.30, õpetaja Marit Mõistlik-Tamm- komplekteeritud

III grupp reedeti, kell 11.45 - 17.30, õpetaja Anneli Tanksimäe - komplekteeritud

Maht

12 tundi, I ja III grupp (1 akadeemiline tund korraga)
9 tundi, II grupp

Hind

168 € I ja III grupp
126 € II grupp

Asukoht

I grupp Vene tn 6, II ja III grupp Estonia pst 5a

Registreeru

Klaverimäng kõigile

  • Maksja andmed

    Täita kui maksja erineb osalejast
  • Pärast registreerimislehe täitmist ja saatmist väljastab Tallinna Linnakantselei Teile arve e-posti teel õppetasu maksmiseks, mis ühtlasi kinnitab ka Teie registreerumist kursusele.

    Kohtumiseni Tallinna Rahvaülikoolis