Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

info@kultuur.ee

Tallinna Rahvaülikool

Usume elukestvasse õppesse. Pakume teoreetilisi ja praktilisi kursusi erinevates eluvaldkondades.

Koolist lähemaltKontakt

Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

info@kultuur.ee

Kontakt
Kõik kursused

Klassikalise massaaži praktiline õppetuba

Neonilla Vellend

Massaaž on hea abivahend tervise hoidmiseks ja taastamiseks, mis soodustab ainevahetust, parandab vereringet, maandab stressi ja lihaspingeid, annab hea enesetunde ja une.

Massaaži tegemisel peab teadma põhitõdesid ja samuti varitsevaid ohtusid. Et õppida massaaži oskuslikult tegema, kutsumegi Teid osa võtma praktilisest kursusest.

Tundidesse on soovitav panna selga mugavad riided. Massaaživõtteid õpite tegema paaris kaaskursuslastega.

Kaasa võtta kaks suurt froteerätikut või kaks lina ja üks käterätik. Soovitatav on ka kirjutusvahend ja paber märkmete tegemiseks.

11. oktoober – Õpime tegema õlavöötme (kaela- ja pea) massaaži.

Töö arvutiga, pinged tööl või koolis, kiire elutempo ja sellest tingitud stress, aga ka raske füüsiline töö ja mitmed haigused võivad tekitada ebamugavustunnet, pingeid ja isegi valusid õlavöötmes, kaelas, peas ning mujal.

Massaažiga saab lõdvestuda, parandada verevarustust kindlates piirkondades, leevendada valu või seda isegi ära võtta.

Massaaž on ka meeldiv suhtlusvahend. Kõik kodused, eriti lapsed ja isegi koduloomad, hindavad tervendavat puudutust.

Töötoas saate harjutada massaažilaual, on-site toolil või võimlemismattidel.

18. oktoober – Praktiline ülajäsemete ja alajäsemete massaaž.

Kordame õpitut ja jätkame ülajäsemete massaažiga. Pingelised tööpäevad, sporditreeningud ja püstijalu töö on väsitavad mitte ainult seljale ja kaelale vaid ka kätele ja jalgadele. Just neile pöörame selles tunnis erilist tähelepanu.
Karpaalkanalisündroom on teada paljudele arvutisõpradele. Ka siis kui randmed aiatööst või küünarnukid ja sõrmed kudumisest valutavad, saab heast ja korralikust massaažist abi.

Jalad on meie erilised abilised, seepärast nende eest peab ka eriliselt hoolt kandma. Massaaž aitab jalgadel kiiremini taastuda treeningust, võtab valutavatelt jalgadelt lihaspinged ja valu. Vanemadki inimesed ütlevad, et peale jalgade massaaži liiguvad nad justkui lennates. Õppigem siis lendama!

25. oktoober – Õpime tegema enesemassaaži

Aegajalt tuleb ette olukordi, kus tuleb ennast ise aidata – jälle need valutavad käed, nimmepiirkond, peavalu, väsinud silmad, stress.
Eneseaitamiseks ja enesemassaažiks saab kasutada mitmeid huvitavaid tehnikaid nii klassikalisest massaažist kui ka idamaade massaažidest.

1. november – Õpime tegema jalatallamassaaži

Sellel korral räägime jalgade massaažist põhjalikumalt, kuna jalad on meie tervise peegliks. Jalatalla all on kõikide organite reflekstsoonid ja jalgu masseerides mõjutame kõiki organeid ja organsüsteeme, aktiveerime oma immuunsüsteemi, kiirendame ainevahetust.
Eriti tähtis on jalgade massaaž diabeetikutele.

Jalgade massaaži saab hõlpsasti endale ka kodustes tingimustes teha, kuid ka siin peab teadma näidustusi ja vastunäidustusi.
Loengul tutvustamegi reflekstsoone jalgadel ja õpime praktiliselt tegema endale või teisele jalalaba massaaži.

Seekord piisab kahest suurest froteerätikust.

Neonilla Vellend on Tallinnas Rävala 8 ruumides tegutseva Neonilla Tervisekooli juhataja ja Neonilla Massaažisalongi tegevmassöör ja refleksoterapeut.
Lektoril on kaks kõrgharidust, ta on lõpetanud TPI tööstuselektroonikuna ja Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli meditsiiniõena.

Erinevaid massaažiliike (klassikaline rootsi, lümfi-, laste-, Tai massaaž jne) ning hiina traditsioonilist meditsiini on ta õppinud Eestis, Venemaal, Hispaanias, Norras, Rootsis, Hiinas, Ukrainas jm.

Ta on õpetanud massaažikoolis üle 16 aasta anatoomiat, mitmeid massaažiliike, hiina traditsioonilist meditsiini, olnud õppealajuhataja ja lektor. Samuti on ligi kümme aasta olnud EV massööride kutseeksami vastuvõtukomisjoni liige või esimees.

Kõige selle kõrvalt on ta olnud praktiseeriv massöör ja refleksoterapeut, kuna arvab, et oma eriala täiuslikuks õpetamiseks peab olema ühtviisi tugev nii teoorias kui praktikas.

Aeg

kolmapäeviti kell 18 - 20.15
11. oktoober - 1. november 2017 - kohad täis

Maht

12 tundi

Hind

60 eurot

Asukoht

Estonia pst 5a
I korrus

Registreeru

Klassikalise massaaži praktiline õppetuba

  • Maksja andmed

    Täita kui maksja erineb osalejast
  • Pärast registreerimislehe täitmist ja saatmist väljastab Tallinna Linnakantselei Teile arve e-posti teel õppetasu maksmiseks, mis ühtlasi kinnitab ka Teie registreerumist kursusele.

    Kohtumiseni Tallinna Rahvaülikoolis