Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

info@kultuur.ee

Tallinna Rahvaülikool

Usume elukestvasse õppesse. Pakume teoreetilisi ja praktilisi kursusi erinevates eluvaldkondades.

Koolist lähemaltKontakt

Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

info@kultuur.ee

Kontakt
Kõik kursused

Kangastelgedeta valmivad vahvad vaibad

Meie vaibatöötoa peategelasteks on ringheegelnõel – kaval kahe otsaga käsitööriist, mis asendab üliedukalt traditsioonilised toasuurused kangasteljed ning mahub vaevata põlle- või kotitaskusse.
Kursuse käigus õpime, kuidas teha vanadest T- & Ö-särkidest või tööstuslikest ja kaubanduslikest trikotaažijääkidest ning takunöörist mõnusaid pakse + hästi vormis püsivaid jalamatte, põranda- ja seinavaipu.
Sissejuhatuseks vaatame üle ringheegelnõela jaoks sobivad jääkmaterjalid ning valmistame need tööks ette, ühtlasi tutvume meie põhiliste töövahendite – ringheegelnõelte ning teiste kasulike lisatarvikutega. Seejärel omandame vaibateoks vajalikud põhilised töövõtted.

Esimese proovitööna valmib kahevärviline ruudu- või ristkülikukujuline kuumaalus, seinatasku või varraste, nõelte jt näputööriistade hoidik.

Proovitöö käigus harjutame kätt ka üksikute moodulite ühendamise, sangade, kinnituste-aasade jt sarnaste detailide tegemisega. Sarnase algkujundi võib võtta ka tõsisema vaibateo 1. mooduliks, mille otsa ja/ või ümber saab kujundada-kasvatada uusi värvitriibulisi ruute, ristkülikuid või kolmnurki.

Kursuse lõpuks valmib igal osalejal korralik jalamatt, paks ja mõnus mängu- või väiksem põrandavaip. Suurema-pikema vaiba tegemisel tuleb kursustel alustatu lõpetada iseseisva koduse tööna.

Esimesse tundi tuleks kaasa võtta:

• käepärased ja hästi lõikavad universaalsed või pikema teraga käärid
• 2 erinevat värvi vana T- või Ö-särki (sobivad ka muud esialgse kaubandusliku välimuse minetanud trikotaažrõivad, nii ühevärvilised kui ka mustrilised
NB! Osalustasule lisandub ringheegelnõela (läbimõõduga 5–6 mm) vms abivahendite maksumus 3 €/tk.

 

Juhendaja Veronika Nuter on nutikat taas- ja uuskasutust praktiseerinud paar aastakümmet ning innustanud ajakirjade vahendusel teisigi sellega tegelema. Tänaseks on sellest saanud nii tema põhitöö kui ka üks suur, nauditav ja katkematu avastusretk, mis ei luba mõttelaiskusel ligi tikkuda.

Taaskasutamise kirgliku pooldajana on Veronika veendunud, et kõige otsesemalt suudab iga tavainimene panustada üleüldisesse keskkonnahoidu just oma tarbimisindu taltsutades, pealegi on vanade asjade elluäratamine ja uute väljamõtlemine üks ütlemata mõnus ajaviide.

Aeg

teisipäeviti kell 18 - 20.15
27. veebruar - 20. märts 2018

Maht

12 tundi

Hind

54 €

Asukoht

Estonia pst 5a
I korrus

Registreeru

Kangastelgedeta valmivad vahvad vaibad

  • Maksja andmed

    Täita kui maksja erineb osalejast
  • Pärast registreerimislehe täitmist ja saatmist väljastab Tallinna Linnakantselei Teile arve e-posti teel õppetasu maksmiseks, mis ühtlasi kinnitab ka Teie registreerumist kursusele.

    Kohtumiseni Tallinna Rahvaülikoolis