Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

info@kultuur.ee

Tallinna Rahvaülikool

Usume elukestvasse õppesse. Pakume teoreetilisi ja praktilisi kursusi erinevates eluvaldkondades.

Kestab registreerimine sügiskursustele.Koolist lähemaltKontakt

Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

info@kultuur.ee

Kontakt
Kõik kursused

Käe ja aju koostöö arendamine

Praktiline loeng-seminar on mõeldud nii õpetajatele kui kontoritöötajatele, kõikidele, kes tahaksid õppida oma aju ja käsi paremini valitsema. Väga kasulikud on sellised harjutused aju töövõime parandamiseks, kahe ajupoolkera parema koostöö jaoks. See omakorda on loovuse ja uute, innovatiivsete lahenduste leidmise aluseks.
Õpetajad saavad neid harjutusi kasutada oma töös lastega. Samas on harjutuste tegemine ka ajule puhkuse võimaldamiseks.
Kõik sõrmed on seotud keha erinevate organitega ja energiameridiaanide kaudu saame mõjutada kogu keha paremini toimima, isegi seedimist parandada, keha energiataset ja immuunsust tõsta jne.

Eesmärk: Pausi tekitamine teiste tegevuste või õppemoodulite vahel tehes kätega füüsilisi harjutusi, mis värskendavad aju ja võimaldavad uue ülesande juurde asuda värskemana ja puhanumana. Teadus on tõestanud, et sõrmede liigutamine soodustab peenmotoorika kaudu aju arengut ja kahe ajupoolkera paremat koostööd võimaldades loovuse ja innovatiivse lähenemise tekkimist.
Tingimused: Harjutuste sooritamine ei vaja eraldi kohta ega ruumi. Kuna enamikku harjutusi teeme vaid sõrmi kasutades, siis saab neid sooritada ka toolil istudes. Aju arendamise eesmärgi täitmiseks on soovitav keha valmisoleku tagamiseks siiski korraks püsti tõusta, sirutada ja sügavalt hingata.

Loeng/seminar koosneb lühikesest loenguosast. Räägime, kus ja millal harjutusi kasutada, samuti sõrmi läbivatest energiameridiaanidest (traditsioonilise Hiina meditsiini järgi) ja sõrmede seosest keha siseorganite funktsioonidega. Järgneb praktiline osa, kus teeme läbi hulga käte ja aju koostööd arendavaid sõrmeharjutusi. Liigume lihtsamalt keerukamatele. Harjutused on lõbusad ja kõigile jõukohased.

Aeg

laupäev, 13. jaanuar 2018
kell 12-13.30

Maht

2 tundi

Hind

10 eurot

Asukoht

Vene tn 6
III korrus

Registreeru

Käe ja aju koostöö arendamine

  • Maksja andmed

    Täita kui maksja erineb osalejast
  • Pärast registreerimislehe täitmist ja saatmist väljastab Tallinna Linnakantselei Teile arve e-posti teel õppetasu maksmiseks, mis ühtlasi kinnitab ka Teie registreerumist kursusele.

    Kohtumiseni Tallinna Rahvaülikoolis