Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

info@kultuur.ee

Tallinna Rahvaülikool

Usume elukestvasse õppesse. Pakume teoreetilisi ja praktilisi kursusi erinevates eluvaldkondades.

Kestab registreerimine sügiskursustele.Koolist lähemaltKontakt

Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

info@kultuur.ee

Kontakt
Kõik kursused

Flamenkotantsu kursus algajatele

Mari-Liis Velberg

2017.aasta oktoobris toimuvad kuu aja jooksul esmaspäeviti flamenkotantsu tunnid algajatele.

Flamenko on Lõuna-Hispaanias sündinud erinevate kultuuride sulam ja selle kolm peamist avaldumisvormi laul (cante), tants (baile) ja kitarrimäng (toque), kõik moodustavad omaette kunstiliigi, laiemas tähenduses ka elustiili ja filosoofia. Flamenko on eriline kunst, täis mõistatusi – see on midagi isiklikku ja tähendusrikast, mis avab enda olemust samm-sammult. Flamenkos on  värvilisi kontraste, sügavust, lootust, igatsust ja armastust.

Flamenkotants on intensiivne ja väärikas, kätekasutus on ekspressiivne ja ilmneb rütmiline jalgade koputustehnika. Ka flamenkotantsu nimi on seotud tulega (Flama hisp.k – tuli, leek., Flamma – ladina k. Tuli). On palju erinevaid flamenkotantsu vorme, mis väljendavad eri iseloome ja emotsioone. Flamenkoga tegelemine annab naisele juurde enesekindlust ja võimaluse oma sisemist tuld ja väge loominguliselt väljendada.

Kuu aja jooksul harjutame flamenkotantsu tundides lihtsamate tantsude rütmikat, et saada esmane kogemus flamenkotantsu olemusest. Tegeleme käte-, jalgade- ja kehatehnikaga ning õpime koreograafiat, et saada kogemus tantsulisest liikumisest. Samm-sammult äratame iseendas flamenko tuld ja naiselikku väge. Tunnis on olulisel kohal kehatunnetus ja liikumise mõtestamine. Lisaks tehnika harjutamisele on oluline õppida oma keha kuulama, liikumisele avama, häälestama ja jõustama. Eelnev tantsukogemus võib olla, aga pole tunnis osalemise eelduseks, sest alustame lihtsatest liikumistest.

Juhendaja Mari-Liis Velberg on tegelenud üle 10 aasta flamenkotantsu ja veidi lühemat aega mustlastantsuga. Ta usub tantsu tervendavasse väesse ja sellesse, et igas inimeses on suur annete- ja aaretelaegas peidus, mida avada ja oma tants, mis vajab leidmist ja väljendamist. Igal inimese jaoks on olemas ka selline tants, mis just tema hinge ja olemust parimal moel avab. Ja see võib elu jooksul muutuda :)! Ta on lõpetanud TLÜ sotsiaalteaduste magistrikraadi ja koreograafia eriala bakalaureusekraadiga. Tema mitmekülgsed huvid on olnud seotud loovusega ja läbi loomingu lugude rääkimise ja muutuste võimalikkuse innustamisega. Sotsiaalprobleemide ennetustöö, foorumteatri meetodi osas teavitustöö ja teiste loovate meetodite rakendamise initsieerimine, et aktiveerida ja jõustada muutusi ühiskonnas, on olnud tema peamisi loomissuundi. Ta on töötanud aastaid VAT Teatri juures foorumteatri projektijuhina, hetkel on VAT Teatri haridustegevuste juht ja vabakutseline koreograaf ning tantsija. Varem ka Tallinna Perekeskuses sotsiaaltöötaja ja tugiisik lastele. Teater ja tants on talle alati olnud väga südamelähedased. 2016. aastal lavastas TLÜ koreograafia eriala bakalaureusetööna VAT Teatris tantsulavastuse “Carmeni avaldamata kirjad. Pihtimus naise silmad kaudu”, kus ta ka ise tantsis. Etendusest: http://www.vatteater.ee/et/lavastused/91/carmeni-avaldamata-kirjad.html.

Aeg

esmaspäeviti kell 18.00 - 19.30
2. - 23. oktoober

Maht

8 tundi

Hind

56 €

Asukoht

Vene tn 6
II korrus

Registreeru

Flamenkotantsu kursus algajatele

  • Maksja andmed

    Täita kui maksja erineb osalejast
  • Pärast registreerimislehe täitmist ja saatmist väljastab Tallinna Linnakantselei Teile arve e-posti teel õppetasu maksmiseks, mis ühtlasi kinnitab ka Teie registreerumist kursusele.

    Kohtumiseni Tallinna Rahvaülikoolis