Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

info@kultuur.ee

Tallinna Rahvaülikool

Usume elukestvasse õppesse. Pakume teoreetilisi ja praktilisi kursusi erinevates eluvaldkondades.

Meie oleme puhkusel 1. augustini, aga koduleht ei puhka kunagi! Sügiskursused on juba üleval.Koolist lähemaltKontakt

Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

info@kultuur.ee

Kontakt
Kõik kursused

Digijoonistamine

Tiina Worteil

Mis see on: joonistamine arvutis

Vajalikud eelteadmised: algtasemel arvutikasutaja oskused: programmi avamine, salvestamine, failide haldamine, hiire kasutamine jne.
Joonistamisanne ei ole määrav.

Mida on vaja: kaasa võtta pole midagi vaja. Kodus harjutamiseks on vajalik arvuti (hiirega või puutetundlik) ja sõltuvalt programmist ka internetiühendus.

Mida teeme kursusel: alustame kõige lihtsamatest programmidest ja liigume edasi keerulisemate juurde. Proovime joonistada ja kujundada kaarte erinevateks tähtpäevadeks. Pikemalt peatume programmil sketch.io, mis on keskmise raskusastmega, hea värvivalikuga ja kasutajasõbralik.

Digijoonistamise plussid: kokkuhoid nii rahas kui ajas – paberit ega värvi ei kulu, pintsleid pole vaja, kustutamine ja ümbertegemine on kiire ja mugav, tööde hoidmine arvutis või pilves, töid saab suurendada ja vähendada ning välja printida. Põhimõtteliselt kehtivad kõik arvutitööga seotud eelised – joonistada võid igal pool ja igal ajal. Sobiv programm tuleb arvutisse laadida, aga võid kasutada ka mõnda veebipõhist programmi.

Miks tulla kursusele: saad juurde uusi teadmisi ja oskusi, avastad enda loomingulise poole, arendad joonistamisoskust, leiad arvutile uut rakendust.

NB! Kursusel on 9 kohta.

Tiina Worteil töötab informaatikaõpetaja ja koolitajana, hariduselt majandusinsener. Arvutialaselt on end täiendanud IT-Kolledžis, praegu omandab tehnikaõpetaja lisaeriala TTÜs.Varasemalt on tegelenud kalligraafiaga, fotograafiaga, maalinud näidendiks dekoratsioone, kujundanud veebilehti, koostanud jututahvleid. Digijoonistamise huvist lähtuvalt on läbinud kursused “Joonistamise keskkonnad” ja “MOOC – miks, kellele ja kuidas?”.

Aeg

esmaspäeviti kell 18-19.30
6. november - 4. detsember 2017

Maht

10 tundi

Hind

55 €

Asukoht

Estonia pst 5a
IV korruse arvutiklass

Registreeru

Digijoonistamine

  • Maksja andmed

    Täita kui maksja erineb osalejast
  • Pärast registreerimislehe täitmist ja saatmist väljastab Tallinna Linnakantselei Teile arve e-posti teel õppetasu maksmiseks, mis ühtlasi kinnitab ka Teie registreerumist kursusele.

    Kohtumiseni Tallinna Rahvaülikoolis